גירוד בפי הטבעת

גירוי העור מסביב לפי הטבעת

גירוד בפי הטבעת, או גירוד אנאלי, נוצר כתוצאה מגירוי של העור מסביב לפי הטבעת. כאשר מגרדים את האזור מחמירים את המצב. גירוי של האזור הוא מצב נפוץ וחלק גדול באוכלוסיה סובל מבעיה זו, כאשר חלקם של הגברים גדול יותר.

גירוד בפי הטבעת בשל טחורים חיצוניים

טחורים חיצוניים הם כלי דם גדושים ונפוחים באזור פי הטבעת ואלו בהחלט יכולים לגרום לגירוד קבוע ומציק. וכך גם פיסטולה אנאלית, שהיא חריץ בין תעלת פי הטבעת לעור.

טיפול בגרד בפי הטבעת

חשוב לשמור על ניקיון באזור פי הטבעת. איזור זה סובל מסכנה קבועה של התפתחות דלקת בשל נוכחות מתמדת של צואה, וגם מכיוון שמדובר באזור לח ולא מאוורר. לכן, חשוב לשמור על המקום נקי ויבש. רצוי לבצע שטיפות ככל שניתן, לאחר התפנות בשירותים, ויש לייבש בעדינות בכדי לא לשרוט את המקום.

הרגעה מיידית של גירוד בפי הטבעת

כדי להקל זמנית על הגירוד, אפשר לטבול באמבט של מים פושרים, עדיף אמבט ישיבה, מספר פעמים ביום. ניתן להצמיד קרח עטוף במגבת על האזור המגרד. ניתן למרוח שמן שקדים אחרי מקלחת ולפני השינה.

נסו את המשחה הטבעית שלנו לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

הפיצו את האהבה