חמישה טיפים להימנע ממעקב בטלפון הסלולרי

נתקו את הסוללה מהמכשיר הנייד

הטלפון הסלולרי שלכם ממשיך לשדר ולקבל אותות גם כאשר הוא במצב כבוי. מדוע? כל עוד הסוללה מחוברת המכשיר מקבל זרם חשמלי והוא למעשה פעיל. אם אתם בפגישה חשובה או מנהלים שיחה אישית, הסלולרי בהחלט יכול לשמש כמכשיר הקלטה או להאזנה מרחוק. לכן העדיפו סלולרי עם סוללה ניתנת לשליפה.

השתמשו במכשיר סלולר משולם מראש, טוקמן

לכל מכשיר סלולרי ישנו מספר מזהה ייחודי הטבוע בו. מכיוון שאנו נושאים את המכשיר הסלולרי לכל מקום, למעשה מדובר במכשיר מעקב אינטימי כל כך שאין כבר צורך להשתיל לנו שבב GPS. כאשר אתם מחוברים לרשת הסלולרית ניתן לדעת את מיקומכם בדיוק של עשרות מטרים. אם אתם חרדים לפרטיותכם, השתמשו בסלולרי עם כרטיס משולם מראש, ואם אתם לא זקוקים למספר קבוע, החליפו את המכשיר מדי מספר שבועות.

נתקו את פרוטוקולי התקשורת למרחקים קצרים

מדובר בפרוטוקולים כמו Bluetooth המשמש אותנו לתקשר עם דיבוריות ורמקולים, NFC המשמש אותנו לתשלומי קרבה וגם את החיבור לרשת Wi-Fi. כל הטכנולוגיות המתקדמות הללו הם פרצה בהגנה דרכה כל אדם עם ידע מינימלי יכול להשתלט על המכשיר שלכם.

על תתקינו אפליקציות ממקורות זרים

כולנו מורידים אפליקציות ללא שום בדיקה. ואולם, רבות מהאפליקציות הללו לא עוברות בדיקה יסודית לפני שהן עולות לחנות האפליקציות. ורבות מהן הם למעשה סוסים טרויאניים. האקרים מסווים את האפליקציות הללו בצורה חכמה, לדוגמא בצורת משחק שהילד שלכם מוריד ללא ידיעתכם. בנוסף, אל תסרקו קודי QR לא מזוהים. ואם כבר הורדתם אפליקציה שאתם בוטחים בה, שימו לב לאילו הרשאות היא מבקשת גישה? מיקרופון, תמונות וכדומה.

עשו שימוש בנרתיק טלפון נגד מעקב

נרתיק טלפון נגד מעקב הוא כיסוי למכשיר הסלולרי אשר עשוי מחומר קונדקטיבי. הוא מכסה את המכשיר באופן הרמטי ומונע מאותו לצאת ולהיכנס. האופציה הנוחה ביותר היא שימוש בנרתיק חוסם אותות סלולר העשוי מסיבי כסף. זהו בד קונדוקטיבי המבטיח גם אטימה של אותו סלולריים וגם הגנה נגד קרינה סלולרית.

הפיצו את האהבה