טחורים בהריון, טיפול טבעי

מבין שלל התופעות והשינויים הגופניים שמביא עמו ההריון, טחורים היא אחת התופעות המציקות, הכואבות והמביכות. האשמה היא בעיקר במשקל הרחם, בחולשת שרירים ובלחץ הבטני בזמן הלידה. נשים רבות נמנעות מלשוחח על הבעיה ולקבל טיפול אשר יקל על הסימפטומים ולכן סובלות שלא לצורך.

מהם למעשה טחורים בזמן ההריון

טחורים בהריון הם התנפחות של ורידים וכלי דם באזור פי הטבעת. איזור זה עשיר בכלי דם ובזמן ההריון וגם לאחריו, הוורידים גדלים, מתנפחים והאיזור כולו הופך מגורה וכואב.

מדוע מופיעים טחורים בזמן ההריון

טחורים מופיעים בזמן ההריון ממספר גורמים:
כתוצאה מהעומס האדיר המופעל, בעיקר בשליש האחרון של ההריון, על קרקעית האגן ופי הטבעת.
כתוצאה מהיחלשות שרירים האופיינית לתקופת ההריון, בשל עלייה ברמות הורמון הפרוגסטרון.
כתוצאה מעליה בלחץ הדם הגורמת להתנפחות של כלי דם באיזור פי הטבעת.
כתוצאה מעצירות מתמשכת הנגרמת משינויים הורמונליים וגם בשל נטילת תוספי ברזל.

כיצד נראים טחורים בהריון

ישנם שני סוגי טחורים. טחורים חיצוניים וטחורים פנימיים. טחורים חיצוניים בהריון נראים כהתנפחות בצקתית, מעין גושי עור סביב פי הטבעת המתנפחים בעת מאמץ. טחורים פנימיים אינם גלויים, הם מתפתחים בתוך פי הטבעת התחתונה, והסימן המובהק שלהם הוא דימום בעת מתן צואה.

טחורים פנימיים טחורים חיצוניים

מהם הסימפטומים לטחורים בהריון

הסימפטומים לטחורים הם נפיחות באיזור פי הטבעת, רגישות וכאב שורף, גירוד מציק, כאבים בעת מתן צואה ולעתים דימום. אם המצב מחמיר לעתים קשה אפילו לשבת בשל הכאבים העזים.

טחורים לאחר לידה

לעתים הטחורים מופיעים או מחמירים דווקא לאחר הלידה, בשל הלחץ האדיר שמופעל בחלק זה של הגוף במהלך הלידה עצמה. הטיפול בטחורים לאחר הלידה זהה לטיפול בטחורים בהריון, אולם חשוב להקפיד על טיפול טבעי בעיקר לנשים המניקות.

מהו ההבדל בין טחורים לפיסורה בהריון

טחורים הם התרחבות של כלי דם באזור פי הטבעת, ואילו פיסורה היא סדק (פצע פתוח) בפי הטבעת שאינו נרפא זמן רב, עד מספר שבועות. לרוב הפיסורה מופיעה בדופן האחורית של פי־הטבעת. הפיסורה גורמת גם כן לכאב ודימום בעת מתן צואה. לעתים נשים בהריון סובלות גם מטחורים וגם מפיסורה במקביל, ומשום שהמקום לח ומזוהם הדבר מקשה על הפצע להיסגר.

מה גורם לפיסורה בהריון?

הסיבה העיקרית להופעת פיסורה היא עצירות או לחילופין שלשול. עם הופעת הפצע הוא לרוב גם מזדהם ונוצר תהליך מעגלי המונע את ההירפאות. פיסורה בהריון יכולה להגרם גם מהתכווצות של שרירים הגורמת לבעיה באספקת הדם.

טיפול טבעי בטחורים

תוכלי לסגל לעצמך מספר הרגלי חיים, שיטות וטיפולים טבעיים אשר יקלו משמעותית על טחורים ופיסורה, חלקן תרופות סבתא לטיפול בטחורים וחלקן מעולם הטיפול האלטרנטיבי או המדעי, כולן יסייעו לך לסגל סגנון חיים בריא יותר.

שינויים באורח חיים שיובילו להקלה בתסמיני טחורים

תזונה נכונה בהריון

גוף בריא מתחיל בראש ובראשונה מהרגלי תזונה בריאים. כדי לצמצם את הופעת הטחורים הקפידי לצרוך סיבים תזונתיים וכן על שתייה מרובה. ניתן לצרוך סיבים דרך מזונות עשירים בסיבים או באמצעות תוספים.

הימנעות מעמידה ממושכת

יש להימנע מעמידה ממושכת על הרגליים. העמידה עלולה לגרום ללחץ מיותר על האיזור ולהחמרת תסמיני טחורים.

לא לעכב יציאות בהריון

התאפקות שלא לצורך מייצרת לחץ מיותר על איזור פי הטבעת ומחמירה את תסמיני הטחורים. לכן, כאשר את חשה צורך להתפנות, אסור לדחות את מתן היציאה. מצד שני, ישיבה ממושכת על האסלה מחריפה את הטחורים.

לא להתעכב על האסלה בהריון

יש להמנע מישיבה ממושכת על האסלה אשר יוצרת לחץ גדול על הורידים. תנוחת הישיבה (כמו גם מול מחשב) יוצרת זווית שתורמת להחרפת תסמיני הטחורים.

במהלך חודשי הלידה האחרונים ישנה דחיפות במתן שתן מה שגורם לישיבות ממושכות בחדר השירותים ולהחמרת הטחורים. שיטה המומלצת על ידי רופאים היא לעמוד מעל האסלה עד שמרגישים את השתן מגיע. בצורה זו תקלי משמעותית על הטחורים.

הקפדה על שתייה מרובה בהריון

שתיית מים היא תרופת פלא המסייעת בניקוי המערכות הפנימיות. בהקשר המיידי של טיפול בטחורים, היא מסייעת לתנועת המעיים ולצואה רכה, ובכך להפחתת המאמץ ביציאות. יתרון נוסף לנשים מניקות: שתיית מים מעודדת תהליך ייצור חלב.

נשימה נכונה בהריון

מחקרים רבים הוכיחו כי הראו שנשימה איטית ונכונה מסייעת בהורדת לחץ דם ובשחרור הורמונים מרגיעים. הורדת לחץ הדם ורמת הסטרס משפיעים ישרות על תסמיני הטחורים.

טיפול טבעי בטחורים

טיפולים טבעיים להקלה על טחורים בהריון

טיפול באמצעות קרח

ניתן להקל על כאבי טחורים באמצעות קרח, אשר מרגיע את האיזור ומכווץ את כלי הדם. אפשר לעטוף בד סביב הקוביות ולהניח על האיזור המגורה.

אמבטיית קמומיל

ניתן להניח על האיזור הכואב בד ספוג בחליטת צמח הקמומיל. לחילופין ניתן להשרות קמומיל או זרעי קמומיל באמבטיה של מים פושרים ולטבול את כל הגוף.

חליטת רימון

רימון הוא עוד מזון פלאי, המשמש לטיפול במגוון מצבים בריאותיים והמכיל שלל ויטמינים ומינרלים. כדי לטפל בתסמיני טחורים תוכלי להכין חליטת קליפות רימונים.

שתיית מיץ חמוציות

חמוציות משמשות בעיקר לטיפול בדלקות בדרכי השתן. אולם האנטי-אוקסידנטים שנמצאים בחמוציות בכמויות עוזרים לשטוף החוצה את הפסולת מגופנו. מיץ חמוציות משפר את תהליך חילוף החומרים ואת פעולת מערכת העיכול.

שמן שקדים

שמן שקדים הוא עוד אחד מן החומרים המופלאים של הטבע וידוע ביתרונותיו האדירים בעיקר בתחום של ריפוי העור מדלקות שונות. שמן שקדים נקלט במהירות ברקמות ומשמש בעיקר לטיפול בטחורים חיצוניים.

שזיפים

לשזיפים כידוע יש השפעה מרככת על היציאות. אכילת עד שלושה שזיפים מיובשים ביום תסייע לריכוך הצואה והקלה על הטחורים. לחילופין תוכלי להשרות את השזיפים במים למשך לילה, ובבוקר לשתות את המים.

שורש ג'ינג'ר

ג'ינג'ר ידוע בתכונותיו כמחזק את "האנרגיה האוחזת" של הגוף – זוהי האנרגיה המסייעת לאברי הגוף להישאר במקומם ולא לפתח נטייה ליפול, ולכן מועיל כטיפול טבעי בטחורים.

חומץ תפוחים

טיפול בתסמיני טחורים באמצעות חומץ תפוחים נחשב לאחד הטיפולים הטבעיים היעילים והמהירים. החומץ מכיל רכיבים המסייעים בכיווץ נפיחות של כלי הדם ומעניקים הקלה בנפיחות ובגירוי של טחורים חיצוניים ופנימיים.

שתיית שמן זית

ניתן לצרוך את שמן הזית כתוספת למאכלים, אולם עדיף לשתות אותו ישירות – כפית אחת בבוקר ואחת לפני השינה.

מריחת אלוורה

לצמח האלוורה ישנם מרכיבים-אנטי דלקתיים, אשר מסייעים להפחית את הדלקתיות והגירוי שגורמים הטחורים.

נסי את המשחה הטבעית שלנו לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

הפיצו את האהבה