טיפול בטחורים בדרך הטבעית

אורח החיים המודרני הפך את הטחורים ממחלה שזוהתה כמחלה למבוגרים למחלה שממנה סובלת כלל האוכלוסיה, כולל צעירים. ולמרות זאת, מרבית האנשים מתקשים לזהות האם הם סובלים מטחורים, או מפיסורה ונמנעים מלקבל טיפול נכון שיקל על תסמיני הטחורים.

מהן הסיבות לטחורים?

ישנן סיבות רבות ומגוונות להופעת טחורים ומרביתן נעוצות באורח החיים המודרני שלנו. הנה רשימה של מספר גורמים אשר יתרמו להחמרת הטחורים.

סטרסט גורם לטחורים

תופעות של מתח ולחץ המלוות את החיים בישראל הם גורם ישיר למכלול של מחלות וסימפטומים, ביניהם טחורים. המתח מפר את האיזון בגוף, גורם לבעיות במערכת העיכול ולעלייה בלחץ הדם. כל אלו גורמים להופעת טחורים או להחמרתם.

ישיבה ממושכת גורמת לטחורים

רובנו עובדים בעבודה סטטית, ישובים מול מחשב או מול שולחן עבודה. תנוחת הישיבה איננה טבעית לגוף האנושי ויוצרת לחץ גדול על איזור העכוז. הישיבה גם מונעת זרימה של דם וגם מחלישה את השרירים באיזור. כל אלו גורמים להחמרת הטחורים. המקום הגרוע ביותר לשבת בו זמן ממושך היא האסלה שיוצרת לחץ אפילו גדול יותר על האיזור.

הריון ולידה מחמירים טחורים

רוב הנשים בהריון סובלות מטחורים לפני ואחרי הלידה. הסיבות הן הורמוני הריון, היחלשות שרירים, לחץ על רצפת האגן והלחץ בלידה עצמה. לא ניתן למנוע לחלוטין את התופעה, אבל בהחלט ניתן להקל על תסמיני טחורים בהריון. לחצי כאן לקריאה נוספת על טיפול בטחורים בהריון.

מאמץ פיזי גדול גורם לטחורים

כיום ישנה מודעות גדולה לחשיבות שבפעילות גופנית סדירה. אולם, פעילות לא מבוקרת, בעיקר הרמת משקלים כבדים, עלולה לגרום להופעת טחורים. גם חיילים קרביים סובלים מהופעת טחורים לאחר מאמץ פיזי.

מזון מהיר ותעשייתי גורם לטחורים

אכילה דלה בסיבים תזונתיים, אכילה של מזון תעשייתי ולא בריא, צריכת אלכוהול מרובה וקפה, כל אלו גורמים לאי סדירות במערכת העיכול ולהופעת טחורים. לחצו כאן למידע נוסף על סיבים תזונתיים וטחורים.

הזדקנות מלווה גם בתסמיני טחורים

גם אם אנו מקפידים על אורח חיים בריא, הגיל נותן את אותותיו וככל שאנו מתבגרים תהליכים טבעיים גורמים לבעיות עיכול, למאמץ ביציאות ולהופעת טחורים.

כיצד מחסלים טחורים באופן טבעי

טיפול בטחורים בדרך הטבעית משמעו שינוי של הרגלי חיים. ישנן מספר עצות פשוטות שתוכלו ליישם בכל יום בכדי להקל על תסמיני טחורים ובאופן כללי לשפר את בריאותכם.

הקפדה על שגרה מאוזנת ובריאה של פעילות ספורטיבית שמשפיעה לטובה על כל מערכות הגוף, כולל על תנועתיות המעיים.

מעבר לתזונה עשירה ובריאה מבוססת בעיקר על פירות, ירקות ודגנים מלאים. כאן תוכלו לקרוא על תזונה עשירה בסיבים.

שתיה מרובה של מים שמנקים את כל המערכות בגוף. כאן תוכלו לקרוא על התועלות שבשתיית מים.

הקפדה על אורח חיים מאוזן ונטול לחצים, כולל הקפדה על נשימה נכונה שהיא לבדה יכולה להוריד לחץ דם.

הימנעות מצריכה מוגזמת של אלכהול, קפאין, סוכרים ומזון חריף ומטוגן.

נסו את המשחה הטבעית שלנו לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

הפיצו את האהבה