טיפול טבעי בטחורים באמצעות שזיפים

יתרונות בריאותיים של השזיף

ישנם מספר סוגים של שזיפים בצבעים ומרקמים שונים, אך כולם בריאים, דלים בשומן ומועילים לגוף בצורות שבוודאי לא ידעתם.

לשזיף יש אינדקס גליקמי נמוך של 24 ושזיפים מסייעים בהתמודדות עם השמנה ועם הפרעות מטבוליות. שזיפים יכולים לסייע להסדיר את רמות האינסולין בין הארוחות ולכן מועילים לחולי סכרת.

שזיפים הם מקור לויטמינים רבים, בהם ויטמין A, ויטמין C וחומצה פולית. שזיפים עשירים בברזל, אשלגן, סידן ואבץ. לכן הם מומלצים מאוד לנשים בהריון.

שזיפים מסייעים להסדרת תהליך העיכול

שזיפים עשירים בסיבים תזונתיים החשובים לשמירה על תהליך עיכול בריא ועצירות ולכן הם מפחיתים תסמיני טחורים. שזיפים מכילים סיבים מסיסים וכן סיבים לא מסיסים. הסיבים המסיסים מסייעים להפריש חומרים רעילים מהגוף והסיבים לא מסיסים שבקליפה מנקים את מערכת העיכול.

בנוסף שזיפים מסייעים לחיזוק העצמות ומקטינים את הסיכון לחלות באוסטיאופורוזיס. אכילת שזיפים מיובשים לא רק מגנה מפני אובדן עצם אלא אף יכולה להפוך תהליך זה.

שזיפים מרככים את הצואה ומקלים על הטחורים

כאשר אנו סובלים מתסמיני טחורים אנו לא רוצים חלילה לגרום ליציאות להפוך לשלשול, אשר יכול דווקא להחמיר את המצב, אלא רק לרכך את היציאות.

ריכוך היציאות יהפוך את השהות בחדר השירותים לקצרה יותר ותמנע חיכוך של צואה קשה עם הטחורים, אשר עלול לגרום לדימום ולהחמרה של המצב. ישיבה ממושכת על האסלה גם היא תורמת להחמרת הטחורים. לכן, קצר ולעניין. אכילת עד שלושה שזיפים מיובשים ביום תסייע לריכוך הצואה והקלה על הטחורים.

שזיפים מקלים על תסמיני טחורים
שזיפים מקלים על טחורים

תוכלו גם להשרות את השזיפים במים

אופציה נוספת היא השריית השזיפים בלילה בכלי עם מים, או לחילופין בישול מהיר שלהם בסיר עם מים. את המים שבהם בושלו השזיפים אנו שותים על קיבה ריקה. יש לעשות זאת באופן מבוקר כדי לא לגרום ליציאות להפוך רכות מדי.

נסו את המשחה הטבעית שלנו לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

תקציר המאמר
שזיפים מרככים את היציאות
שם המאמר
שזיפים מרככים את היציאות
תיאור
אכילת עד שלושה שזיפים מיובשים ביום תסייע לריכוך הצואה והקלה על הטחורים. למדו עוד על טיפול טבעי בטחורים.
מחבר
הפיצו את האהבה