כיצד אור כחול מזיק לבריאותנו

מחקרים חדשים בענף הקוסמטיקה חושפים כי לאור הכחול, או לקרינה הכחולה, הנפלטת ממכשירים אלקטרוניים שונים כמו טלפונים חכמים, טאבלטים וכדומה, יש השפעה שלילית לא רק על העיניים שלנו, אלא גם על הזדקנות עור הפנים.

מהו זיהום דיגיטלי

זיהום דיגיטלי הוא השם שהמדע נתן להשפעה המזיקה של אור כחול, של קרינה סלולרית וסוגי קרינה אחרים הנפלטים ממכשירים דיגיטליים. ההשפעה של הזיהום הדיגיטלי רק הולכת וגוברת. על פי מחקרים אנו מבלים את כל שעות הערות והשינה שלנו בקרבת מכשירים דיגיטליים! 24 שעות ביממה, ללא הפסקה. אנו אפילו לוקחים את המכשיר הנייד לשירותים. לכן נדרשת פעולת הגנה אקטיבית בכדי לשמור על בריאותינו ובריאות הילדים.

קרינת אור כחול פוגעת בעור הפנים

קרינה כחולה חודרת לעומק העור

קרינה כחולה ממסכים חודרת לשכבות העמוקות ביותר של עור הפנים וגורמת לפגיעה במבנה של התאים. פגיעה זו גורמת להזדקנות העור לפיגמנטציה ולקמטים. ופגיעה זו משמעותית בעיקר בקרב צעירים, הצמודים כל היום למכשירים הניידים.

איך מתגוננים מפני אור כחול

חשיפה לאור כחול הפכה לאחת הבעיות הבריאותיות הבולטות ביותר של העידן המודרני, ביחד עם חשיפה  לקרינה סלולרית. נזקים אלו קיימים גם בקרב מי שחי בסביבה כפרית וגם בקרב מי שחי בסביבה אורבנית, ללא הבדל. מוצרי הגנה מפני קרינה כחולה הפכו לאחד התחומים החמים ביותר בקוסמטיקה.

כיום קיימים שני פתרונות עיקריים, האחד נועד להגן על העיניים והשני על העור. להגנה על העיניים, תוכלו לשלב בין משקפיים יעודיים נגד קרינה לבין מגן מסך נגד אור כחול. 

הגנה על עור הפנים מפני קרינה כחולה

להגנה על העור מפני אור כחול, קיימים קרמים המיועדים למריחה על עור הפנים, ומפחיתים את החדירה של קרינת האור הכחול. ממש כמו קרם הגנה מפני השמש שכולנו מקפידים למרוח. מוצרים אלו מתאימים לנשים ולגברים. הקרמים מספקים הגנה כפולה, במהלך היום הם משמשים כשכבת הגנה מפני האור הכחול ובמהלך הלילה הם מזינים את האור כמו קרם הזנה רגיל.

הגנה על העיניים מפני אור כחול

האור הכחול גורם לא רק למתח וכאבים בעיניים, אלא השפעותיו חמורות הרבה יותר. חשיפה לאור כחול ממכשירים דיגיטליים מפריעה למחזור ההשכמה והשינה שלנו. אנו מכירים את התופעה כצופי טלוויזיה שהאור הכחול מונע מהם להירדם, אבל בקרב ילדים ההשפעה היא הרבה יותר דרמטית.

משקפי הגנה נגד אור כחול

בנוסף, האור הכחול גורם לכאבי ראש ולמיגרנות. כדי להגן על העיניים פותחו משקפיים חוסמי אור כחול, הדומים בפעולתם למשקפיי גיימרים. משקפיים אלו מתוכננים במיוחד כי להגן על העיניים מפני חשיפת יתר לקרינה הנפלטת ממסכי הטלפונים, מחשבים וטלוויזיה. תוכלו להשיג משקפיים אלו במגוון עיצובים וחומרים.

הפיצו את האהבה