כיצד נוריד את רמת הקרינה בעמדת המחשב

כל המכשירים החשמליים בעמדת המחשב שלנו פולטים קרינה – ספקי המתח, המסכים והמכשירים הניידים. מרביתנו מסיבות של נוחות, גולשים באמצעות WIFI ומחברים מדפסת, עכבר רמקולים ואוזניות באמצעות Bluetooth. כל אלו מוסיפים למרק הקרינה בבית שלנו.

עוברים לחיבור אינטרנט חוטי

הצעד הראשון בדרך להוריד את כמות הקרינה, מבלי לוותר על חיבור לעולם הדיגיטלי הוא לעבור לחיבור חוטי. את המחשב מחברים לכבל אתרנט. את המדפסת מחברים בכבל ייעודי, ומקבלים חיבוריות טובה. את העכבר, הרמקולים והאוזניות מחזירים לחיבור כבל בשקעים המתאימים, שגם מעניקים ביצועים טובים יותר.

אם אתם גולשים באמצעות מכשיר נייד או טאבלט, תוכלו לרכוש מתאם לרשת בסכום לא גבוה בכל חנות מחשבים. בנוסף, זכרו, לא להניח את המכשיר הנייד על הברכיים.

קרינת אור כחול גורמת לנזק מצטבר

את המסכים הקפידו למקם לפחות במרחק זרוע אחת מהעיניים. כמו כן הקפידו לכסות אותם במסנני קרינת אור כחול, אשר פוגע בבריאות העיניים וגורם בין היתר להזדקנות העור. כאן תוכלו לקרוא עוד על אור כחול.

אם אתם משתמשים בווינדוס עשר תוכלו להפעיל את תכונת "Night Light" אשר מסננת אור כחול. או שתוכלו להוריד תוכנה להפחתת אור כחול. ישנו מבחר גדול של תוכנות, הנה שלוש אופציות חינמיות:

iris
eye saver
f.lux

נורות פלורסנט חשודות כמסרטנות

המנעו משימוש בנורות פלורסנט קומפקטיות בעמדת המחשב שלכם. על פי מחקרים, קרינת ה-UV הנפלטת מהנורות עלולה לגרום בחשיפה ממושכת לכוויות עור וכן לסוגים שונים של סרטן העור ולהזדקנות מואצת של העור.

הפיצו את האהבה