כיצד תגנו על הילדים שלכם מפני קרינה אלקטרומגנטית

כיצד תגנו על הילדים שלכם מפני קרינת EMF

אנו כהורים, באופן אינסטינקטיבי, מציבים את הביטחון של הילדים שלנו במקום הראשון. עוד כשהם נמצאים בבטן וכמובן לאחר מכן. אנו משקיעים כסף רב בביגוד שאנו מחליפים באופן עצמאי תדיר, ברהיטים מותאמים, בצעצועי התפתחות יקרים, במזון מיוחד ובחוגי העשרה.

ועדיין, יש תחום אחד שאנו מזיניחים, והוא הגנה על הילדים שלנו מפני קרינה אלקטרומגנטית. הבית המודרני שלנו, המבצר בו אנו מרגישים הכי בטוחים, הוא למעשה מלכודת קרינה. כמעט כל מוצר בבית החכם והמודרני שלנו פולט קרינה – רשת האינטרנט האלחוטי, הטלפונים הסלולריים, הטלוויזיה החכמה, המוניטור של התינוק, מכשיר המיקרוגל, מנורות הלד, המחשבים הניידים והאייפדים, רשת החשמל ואפילו הכיריים החשמליות. הבית שלנו הוא מרק של קרינה אלקטרומגנטית.

מהי קרינת EMF קרינה אלקטרומגנטית?

זוהי קרינה של גלים חשמליים ומגנטיים, בלתי נראים, הנפלטים ממגוון מקורות, בתדרים נמוכים וגבוהים. הגוף שלנו רגיל לקלוט כמויות מסוימות של EMF באופן טבעי. אולם, בעולם המודרני, הקרינה הופכת קרובה, חזקה ובלתי פוסקת. חשיפה בלתי פוסקת לקרינת EMF עלולה בין היתר לשבש את הביולוגיה שלנו, לגרום לשינויים ב DNA, להשפיע על איברים חיוניים, לגרום לכאבי ראש, סחרחורות ובלבול ולהחמיר בעיות דלקתיות.

מדוע תינוקות וילדים רגישים במיוחד לקרינה

תינוקות וילדים נמצאים בתהליך המתמיד של התפתחות. התאים בגופם מתחלקים בקצב גבוה במיוחד והמערכת החיסונית שלהם עדיין רגישה. כל השפעה סביבתית על ילדים יש לה תוצאות הרבה יותר חמורות, לעומת מבוגרים. בנוסף לילדים ותינוקות יש עובי גולגולת דק ביחס למבוגרים, ולכן הם רגישים יותר לחשיפה לקרינה בתוך הראש.

מניטור לתינוק הוא מוצר הפולט קרינה מסוכנת כל הזמן

שימוש במכשיר התמים הזה, מוניטור לתינוק, אינו מומלץ כלל. גם בגלל רמות הקרינה הגבוהות, גם בגלל שהקרינה נפלטת באופן קבוע ומתמשך, בגלל הצורך לשדר בין שתי היחידות. וכמובן מכיוון שהוא כל כך סמוך לתינוק. את רוב הקרינה סופג התינוק מן היחידה הקרובה אליו, וגם ההורים סופגים כמות קרינה לא מבוטלת מיחידות הפיקוח בחדר השינה שלהם. האופציה החלופית היא התקנה של מצלמת וידיאו חוטית. זוהי אולי אופציה מסורבלת יותר, אבל הרבה יותר בריאה לתינוק שלכם.

טלפונים סלולריים פולטים קרינה המסכנת את ילדכם גם כשהם לא בשימוש

טלפונים ניידים מכל הדגמים והסוגים פולטים קרינה גם כשאינם בשימוש. כשאתם משחקים עם התינוק והטלפון מונח בטבעיות בצד, ילדכם עדיין סופג קרינה מזיקה. עדיף לשים את הטלפון במצב טיסה או לסגור אותו לחלוטין ליד התינוק. טאבלטים וקוראים אלקטרונים שאנו נותנים לילדים שלנו לשחק בהם ללא דאגה, נמצאים באותה קטגוריה מסוכנת.

מחשבים ניידים פולטים קרינה מסוכנת לתינוקך

מחשבים ניידים פולטים כמות רבה של קרינה, וגם קרינת אור כחול הנפלטת מהמסך ומשפיעה לרעה על העיניים ועל העור. אם את בהריון, הרחיקי את המחשב הנייד מגופך ובודאי על תניחי אותו על הירכיים בסמוך לבטן. מרבית הקרינה נפלטת לספק הכוח של המחשב הנייד, אותם עדיף עובד על הנייד כשאינו מחובר לחשמל. כל המכשירים המתחברים למחשב כמו מדפסות, אוזניות בלוטות 'ורמקולים גם הם פולטים קרינה. העדיפו חיבור חוטי, כלומר באמצעות כבל, במקום חיבור בצורה.

טלפונים אלחוטיים פולטים קרינה מסוכנת לתינוק

טלפונים אלחוטיים הם אחד המכשירים המסוכנים בבית. כבר בשנת 2010 הזהיר משרד הבריאות מפני סכנות הקרינה של טלפונים אלחוטיים, והנחה לא להעמיד את התחנות הבסיס בחדרי שינה או בחדרי ילדים. טלפונים אלחוטיים לא רק פולטים כמות קרינה אדירה, לא פחות מטלפון סלולרי! אלא שהקרינה נפלטת כל הזמן. מכשיר הקצה, כלומר השפופרת, והבסיס מתקשרים ביניהם אותם הקרינה היא קבועה. אל תדברו בטלפון הרכבת ליד התינוק ואל תניחו לידו את השפופרת. לפחות עד שהילדים יגדלו, עדיף לעשות שימוש בטלפון חוטי פשוט.

נתבי Wi-Fi פולטים קרינה מסוכנת לתינוק

אינטרנט יכול הוא אחת הסכנות הגדולות עבור ילידכם. רשויות רבות אף אוסרות חיבור של אינטרנט אלחוטי בבתי ספר בשל מגוון בעיות שטכנולוגיה זו גורמת. אנשים רבים מחריפים את הבעיה על ידי חיבור מגדילי טווח קליטה בבית. הפתרון הטוב ביותר הוא לעבור לאאינטרנט חוטי, שהוא גם מהיר ובטוח יותר. או לפחות לכבות את הרשת האלחוטית כאשר הילדים נמצאים בסמוך לראוטר. בנוסף בזמן שאינכם משתמשים ברשת, למשל בשעות הלילה, כבו את את ה WIFI לחלוטין.

הפיצו את האהבה