כיצד תגנו על עצמכם מקרינה בחדר השינה

חדר השינה, שנדמה לכם כמפלט האידיאלי מטרדות היומיום, הוא למעשה  אחת ממלכודות הקרינה המסוכנות. אבל, מספר פעולות פשוטות ישפרו לכם את איכות החיים, את איכות השינה וישמרו על בריאותכם לאורך זמן.

כיצד ניתן להפוך את חדר השינה לבטוח מקרינה

בלי מסכים בחדר השינה

המנעו מלהכניס מכשירים אלקטרוניים לחדר השינה. חשבו על חדר השינה כמפלט אנלוגי, וזה כולל גם מסכים. טלוויזיה אפשר לראות בסלון. בחדר השינה ישנים. נוסף לסכנות הקרינה, מסכים פולטים אור כחול המסוכן לבריאות העיניים שלנו ובריאות העור שלנו וכן פוגע במחזור השינה, עובדה שהוכחה באינספור מחקרים.

בלי טלפון סלולרי בחדר השינה

כונלו התרגלנו לישון עם המכשיר הסלולרי ליד הראש, וגרוע מכך, גם מחובר לשקע הטעינה. כך קורה שדווקא בזמן השינה הראש שלנו קולט כמות קרינה אדירה. נכון שקשה להיפרד מהמכשיר שהפך כבר לחלק מהגוף שלנו, אבל הסלולר, כמו מסך הטלוויזיה, לא רק פולט קרינה סלולרית מסוכנת, אלא גם אור כחול אשר פוגע באיכות השינה ובאיכות עור הפנים, ממש עד כדי הזדקנות מואצת של העור.

אם אתם רגילים להתעורר עם הנייד, תוכלו להחליף אותו בשעון מעורר פשוט, כמו של פעם, המופעל על ידי סוללות.

נתקו את המיטה המתכווננת מהחשמל

אם אתם ישנים על מיטה מתכווננת, בזמן השינה או בזמן שאתם לא משתמשים באופציית הכוונון, נתקו את ספק המתח מהחשמל. באופן כללי הרחיקו כל כבל חשמלי באזור המיטה, זה נכון גם לגבי שמיכות חשמליות.

נתקו את קונסולת המשחקים מהחשמל

אם אתם ממש חייבים את האקס בוקס או הנינטנדו בחדר השינה, או אם מדובר בחדר השינה של הילד, הקפידו לנתק את הקונסולה מהחשמל לפני השינה.

נתקו את אופציית הWIFI

נתקו את החיבור האלחוטי בבית לפני השינה, ואם אתם משתמשים במגבירי טווח קליטה נתקו גם אותם משקעי החשמל.

כסו מונים חכמים

אם חדר השינה שלכם סמוך או חולק קיר עם לוח חשמל, או עם מונה חכם, הקפידו לרכוש כיסוי מתאים נגד קרינה, או למסך את הקיר בחומר מסנן קרינה.

כילה ושמיכות נגד קרינה אלקטרומגנטית

אם אתם יכולים להרשות לעצמכם, רכשו כילה נגד קרינה אלקטרומגנטית. כילות אלו עשויות בדרך כלל מבד סיבי כסף, אשר יוצר כלוב פאראדיי סביב המיטה ומונע מהקרינה לחדור פנימה. ניתן לשלב עם שמיכה ושטיח מחומרים אלו. אם מדובר בהוצאה יקרה מדי, תוכלו לרכוש כובע מסנן קרינה.

הפיצו את האהבה