כיצד תשמרו על ניקיון ואיכות האוויר בתוך הבית שלכם

כיצד נוכל לשפר את איכות האוויר בבית בכדי לא להעמיס על מערכת הנשימה

פוסט זה יסקור טיפים פשוטים שכל אחד יכול ליישם בכדי לשפר את איכות האוויר בבית, להפחית זיהום אוויר וזיהום מאלרגנים. אבל לפני כן קבלו עצה בחינם: צאו החוצה כדי לשאוף אוויר צח. הליכה נמרצת באוויר הנקי לא רק תשפר את מצב הרוח שלכם, אלא גם תסייע לריאות להתנקות מליחה מיותרת, תרחיב את ריאות ותשפר את פעולתן.

ניקוי האוויר בעזרת מטהר אוויר

לפני שתרוצו לרכוש מכשיר לטיהור אוויר, התחילו בניקוי הפילטרים של המזגן ואת התריס או התריסים במידה ומדובר במזגן מרכזי. המזגן שלכם הוא גם מסנן אוויר, ופילטרים סתומים ועמוסי עובש ישפיעו באופן ישיר איכות האוויר בבית.

מערכות לטיהור אוויר מסננות אלרגנים וכימיקלים הנישאים באוויר והאיכותיות שבהן מסוגלות אף לסנן ווירוסים וחיידקים. ישנם מטהרים נישאים קטנים וישנן מערכות גדולות יותר. הן תוספת מבורכת לשיפור איכות האוויר בבית.

היפטרו ממפיצי ריח חשמליים

מפיצי ריח חשמליים מפיצים ניחוח נעים ברחבי הבית ואולי תורמים לשיפור מצב הרוח, אבל לבריאות שלכם הם לא מועילים. ניחוחות אלו הם למעשה כימיקלים מזיקים המגרים את מערכת הנשימה.

עברו להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים

מרבית חומרי הניקוי הביתיים גם הם מדיפים כימיקלים מאוד חזקים. אולם, כמעט לכל מוצר ניקוי מודרני תמצאו תחליף טבעי ובריא יותר למערכת הנשימה שלכם.

אל תאפשרו עישון פסיבי בתוך הבית

עישון הוא אחד מהמקורות הראשיים למחלות של דרכי הנשימה. אם אתם סובלים מתסמינים של קורונה, או מחלימים מקורונה, אל תסכימו לסבול עישון פאסיבי בסביבתכם.

ותרו על השטיחים בבית

שטיחים הם מלכודות לחלקיקים, לקרדית אבק, קשקשים ופטריות ויכולים להיות מקור למגוון של תסמינים נשימתיים. אם יש לכם שטיחים מקיר לקיר ואינכם יכולים להסיר אותם, השקיעו בשואב אבק עוצמתי, והקפידו לשאוב מדי שבוע.

הפיצו את האהבה