למי יש טחורים

למעשה, לכל אחד מאיתנו יש טחורים, שהם כלי הדם בחלקו האחרון של המעי הגס ובפי הטבעת והמסייעים לנו בשליטה על היציאות. הצרות מתחילות כאשר הטחורים גדלים ומתרחבים, מה שגורם לגירוד, דימום וסבל רב.

ישנם שני סוגי טחורים – טחורים חיצוניים וטחורים פנימיים. הטחורים החיצוניים נמצאים בפי הטבעת, הם מוגנים בשכבת העור עשירה בתאי עצב לכן הם אלה שיגרמו לנו את עיקר הכאב.

טחורים פנימיים נמצאים בתחתית הרקטום, הם מכוסים בשכבת עור עדינה עם מעט תאי עצב ולכן כמעט ואינם כואבים אך גורמים לדימום רב.

לחץ תוך בטני וטחורים

טחורים יכולים להיגרם משלל סיבות כשאחת הנפוצות היא לחץ תוך בטני. לחץ זה יכול להיגרם כתוצאה מעצירות קשה, ואז הטיפול הוא שינוי הרגלי תזונה. הלחץ יכול להיגרם גם בשל ישיבה ממושכת מדי בשירותים או מול מחשב.

טחורים בהריון

לחץ תוך בטני שכיח בעיקר אצל נשים בהריון, הנוטות לסבול מטחורים בהריון לראשונה בחייהן. לחצו כאן למדריך מקיף לטחורים בהריון.

גם הרמת משאות כבדים או פעילות גופנית מאומצת יכולים לגרום לטחורים חמורים.

עצירות וטחורים

הסיבה השנייה השכיחה היא עצירות. עצירות גורמת ללחץ גדול על איזור פי הטבעת, שגורם לגודש בכלי הדם. במקביל גם שלשול כרוני יכול לגרום להופעת תסמיני טחורים. הטיפול בעצירות ובתסמיני הטחורים הנגרמים בעקבותיו הוא שינוי הרגלי תזונה.

גורמים נוספים לטחורים

ללחץ נפשי יש גם כן השפעה משמעותית על החרפת תסמיני טחורים, בין היתר בשל העלייה בלחץ הדם המתלווה אליו.

מאכלים חריפים גם הם גורמים לתסמיני הטחורים. הם גורמים לפגיעה בעור בעדין באזור ועלולים לגרום להחרפת המצב ולדימומים.

נסו את המשחה הטבעית שלנו לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

הפיצו את האהבה