מה זו אבן גוואשה GUA SHA?

אבן גוואשה טכניקה סינית עתיקה

גוואשה היא כלי שטוח, או בצורת רולר, העשוי אבן יקרה למחצה והמשמשת לעיסוי הפנים. טכניקת הגוואשה היא טכניקה עתיקה מאוד ומבוססת על ידע סיני מסורתי. בסינית גואה פירושו ללטף או ללחוץ, ושה מתייחס לאדמומיות הפנים.

אבן הגוואשה היא "בוטוקס טבעי"

על פי השיטה הסינית, האדמומיות המתקבלת באמצעות פעולת הגירוי של עור הפנים מעודדת את תהליך ההחלמה של העור. הסינים העתיקים ממש גירדו את עור הפנים, אנחנו כיום הרבה יותר עדינים וטכניקת הגוואשה המודרנית היא מסאז' עדין, בשילוב עם שמנים. טיפול קבוע באבן הגוואשה מסייע לקבלת פנים מפוסלות, מעין בוטוקוס טבעי.

מה היתרונות של אבן הגוואשה

לשימוש קבוע ונכון באבן הגוואשה יש אינספור יתרונות, גם לבריאות העור, המערכת הלימפטית ומתח השרירים.

אבן הגוואשה מסייעת לניקוז לימפטי

מערכת לימפה איטית יכולה לבוא לידי ביטוי בנפיחות בפנים, בתחושה של עייפות ובהופעת פצעים על גבי עור הפנים. זרימת לימפה מיטבית היא באמצעות שרירי הפנים, ולכן עיסוי באמעות אבן או רולר גוואשה היא דרך מצוינת להניע את המערכת. מכיוון שהאבן מטפלת בנוזלים בפנים, היא מסייעת להדק את העור ולהפוך אותו מסותת יותר.

אבן הגוואשה מסייעת לטיפול באקנה

טיפול באבן גוואשה מסייעת להפחית התפרצויות של אקנה, מקטין את נפח הפצעים ומפחית אדמומיות. זאת על ידי המרצת הדם. אבן גוואשה מסייעת לחידוש עור הפנים ולטשטוש צלקות של אקנה. ניתן להשתמש באבן גוואשה בשילוב עם סרום של ויטמין סי, או כל סרום בו אתם משתמשים לטיפול באקנה.

חשוב לדעת כי אין להשתמש באבן גוואשה על גבי פצעים פתוחים או מדממים מחשש לפגיעה בעור במקום.

אבן גוואשה מטשטת כתמים כהים

זוהי תופעה שמרביתנו סובלים ממנה – עיגולים כהים מתחת לעיניים, מה שנותן לנו מראה עייף וזקן. טיפול באבן הגוואשה מסייע לזרימת דם משופרת ולטשטוש הכתמים הכהים מתחת לעיניים ולמראה צעיר וזוהר יותר.

אבן גוואשה מרככת את הקמטים

טיפול באבן הגוואשה מסייע להרפות את שרירי הפנים והרקמות ובכך מסייעת להחליק קמטוטים ולקבל מראה צעיר ורענן יותר. האבן גם מצוינת לטיפול במתח שרירי בפנים.

כיצד משתמשים באבן גוואשה

לפני כל טיפול שוטפים היטב את אבן הגוואשה בכדי למנוע זיהומים בעור. ניתן להניח את האבן במקרר, למי שאוהבת את ההרגשה הקרירה על העור, מה שגם משפיע לטובה על כלי הדם.

לכל אבן גוואשה ישנם שני צדדים. צד קעור יותר וצד קמור יותר. הצד הקעור של האבן אידיאלי לשימוש באזורים רחבים יותר של הגוף כמו הצוואר והכתף. הצד הקמור מתאים לאזורים כמו לחיים ועצמות ומתחת לעינייםץ ניתן להשתמש באבן ישרות על העור או בתיווך של סרום טיפולי. ישנן גם אבני גוואשה בעלות שיניים משוננות, אלו משמשים לגירוי והחלקה של קמטוטים. ושל איזור הגבות.

הפיצו את האהבה