רגישות לקרינה אלקטרומגנטית – מגיפה עולמית

רגישות לקרינה זוהתה כהפרעה פתולוגית נוירולוגית

המונח רגישות-יתר אלקטרומגנטית (EHS) הופיע לראשונה במחקר בשנת 1991, כדי לזהות את המצב הקליני של חולים המדווחים על השפעות בריאותיות בזמן שהם נחשפים לשדה אלקטרומגנטי (EMF). מונח זה הפך מקובל בעיקר בקרב חוקרים אירופאיים, לתיאור פתולוגיה חדשה וחריגה זו.

ארגון הבריאות העולמי הכיר ברגישות לקרינה

כבר בשנת 2002 דיווחו חוקרים צרפתיים על תופעות חריגות בקרב משתמשים בטלפונים סלולריים, ואנשים החיים בסמוך לאנטנות סלולריות. בשנת 2004 ארגון הבריאות העולמי (WHO) ארגן סדנה מדעית בינלאומית בפראג כדי להגדיר ולאפיין את ה- EHS. הסדנה נמנעה מלקבוע כי הרגישות נגרמת כתוצאה מחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית, אבל הגדירה את המצב החדש הזה כ"תופעה שבה אנשים חווים השפעות בריאותיות שליליות בעת שימוש או הימצאות בסביבתם של מכשירים הנובעים משדות חשמליים, מגנטיים או אלקטרומגנטיים".

קרינה אלקטרומגנטית הוכרה כמסרטנת

בזמן שחלף מאז, ארגון הבריאות העולמי סיווג תדרים נמוכים במיוחד (ELF) ותדרי רדיו (RF) בהתאמה כמסרטנים (קבוצה IIB), כלומר קבע כי EMF עלול לגרום לסרטן. זו היתה התקדמות חשובה.

במהלך שני העשורים האחרונים נושא הרגישות נחקר רבות, בעיקר מכיוון ששכיחות התופעה הלכה וגברה בכל רחבי העולם. נתונים הראו כי מדובר בהפרעה נוירולוגית פתולוגית אמיתית בעלת סימנים ביולוגיים בדם, בשתן ובהפרעות מוחיות. חלק מן החוקרים אף הגדירו את הרגישות האלקטרומגנטית כמגיפה עולמית. בנוסף, הוכח כי ילדים ונשים רגישים יותר להשפעות הקרינה האלקטרומגנטית.

סימפטומים של רגישות אלקטרומגנטית

EHS מאופיין בהופעת תסמינים נוירולוגיים הכוללים כאבי ראש, טינטון, היפרקוזיס, סחרחורת, הפרעת שיווי משקל, הפרעות רגישות, פיברומיאלגיה, הפרעה בתפקוד העצבי והפחתת יכולת קוגניטיבית, כולל אובדן זיכרון מיידי. מחסור בקשב וריכוז, ובסופו של דבר בלבול טמפו-מרחבי. תסמינים אלו נקשרו לנדודי שינה כרוניים, עייפות ונטייה דיכאונית.

סימפטומים אלו דווחו שוב ושוב על ידי המטופלים בכל פעם שהם נחשפו למקורות קרינה אלקטרומגנטית ונסוגו כאשר הם התרחקו ממקורות הקרינה.

טיפול בסימפטומים של רגישות אלקטרומגנטית

באיזור המאמרים הראשי תוכלו למצוא מאמרים רבים על קרינה אלקטרומגנטית ודרכים להתגונן מפניה. בפוסט זה תוכלו ללמוד כיצד להגן על הילדים שלכם מפני קרינה, כאן תוכלו לקבל עצות להפחתת נזקי קרינה לנשים בהריון. גם איזור העבודה שלנו עמוס בקרינה אלקטרומגנטית, כאן תוכלו לקבל טיפים להפחתת קרינה של מחשבים ניידים וגם קרינה של מחשבים נייחים. גם המכונית שלנו איננה בטוחה ולמעשה מכיוון שמדובר בכלוב מתכת היא מסוגלת להגביר קרינה. איזור נוסף וחשוב שאנשים נוטים להזניח הוא חדר השינה שלנו, שאמור להיות מפלט מחיי היומיום. בפוסט זה תלמדו כיצד להפחית קרינה בחדר השינה.

רשימת תסמינים מלאה של רגישות אלקטרומגנטית: כאבי ראש, מיאלגיה, כאבי אוזניים, טינטון, יתר לחץ דם, סחרחורת, הפרעת איזון, בעיות בריכוז, אובדן זיכרון מיידי, בלבול, עייפות, נדודי שינה, נטייה לדיכאון, הפרעות לב וכלי דם, בעיות בראיה, חרדה / פאניקה, גירוד, נגעים בעור בעיקר בכף היד ובעיקר ביד האוחזת את הטלפון.

הפיצו את האהבה