שיטות לטיפול בטחורים

טחורים (Hemorrhoids) הם כלי דם הנמצאים בחלק האחרון של המעי הגס בפי הטבעת והעוזרים לנו לשלוט על היציאות.

לכולנו למעשה יש טחורים, אבל לא כולנו סובלים מהם. התסמינים השליליים מתחילים כאשר הטחורים מתנפחים, גדלים וצונחים למטה וכמובן גורמים לסבל רב.

שיטות טבעיות ורפואיות לטיפול בטחורים

מהם התסמינים של הטחורים

ישנם מספר סימנים, אשר המובהקים הם סימני דימום על גבי האסלה, נייר הטואלט או אפילו על היציאות. נפיחות של העור סביב פי הטבעת וכאב וגירוד מתמשכים באיזור פי הטבעת.

מה גורם להופעת תסמיני טחורים

ישנן סיבות רבות להופעת טחורים ביניהן מאמץ בזמן יציאות, עצירות, הריון ולידה, ישיבה ממושכת, פעילות גופנית, לחץ דם גבוה, לחץ נפשי, עודף משקל, תזונה לא בריאה. בעיקרון אורח החיים המערבי מעודד הופעת טחורים ומרבית בני החמישים פלוס סובלים מתסמיני טחורים.

מה ההבדל בין טחורים חיצוניים לפנימיים

ישנה הבחנה בין טחורים חיצוניים הנמצאים מחוץ לפי הטבעת והם כואבים יותר וטחורים פנימיים הנמצאים בחלק התחתון של הרקטום והם כואבים פחות אך מדממים. לטחורים ישנן דרגות חומרה שונות והטיפול בהתאם.

איך מטפלים בתסמיני טחורים

הטיפול ביעיל ביותר לטחורים, בוודאי לטווח ארוך, הוא שינוי אורח החיים. השינוי מתחיל קודם כל בתזונה בריאה – במדינות בהן התזונה עשירה בסיבים תזונתיים ישנה שכיחות נמוכה יותר של טחורים. אכילה מאוזנת ובריאה, שתיית מים מרובה, צריכה של סיבים תזונתיים, הפחתה בקפאין ואלכוהול, הימנעות מישיבה ממושכת והורדת הסטרס הם כולם טיפול מניעתי להופעת טחורים.

טיפול בטחורים באמצעות משחות מאלחשות

משחות אלו מכילות חומר הרדמה מקומי המסייע כטיפול מיידי. כך הכאב שביציאות קטן מכיוון שהאיזור מורדם. בנוסף המשחות מכילות חומרים המסייעים לכווץ את הנפיחות של הטחורים.

טיפול בטחורים בחשמל

שיטה זו מכונה אלקטרותרפיה. באמצעות שיטה זו, המהווה חלופה לניתוח, מפעילים זרם חשמלי ישיר על בסיס הטחורים. מטרת השיטה היא לקטוע את זרימת הדם לטחורים ולחסל אותם.

הרחבת השריר של פי הטבעת

זהו טיפול פולשני המבוצע בהרדמה מלאה שכיום כבר אינו מקובל בשל תופעות הלוואי שלו. אמנם להרחבה של פי הטבעת (Anal Dilation) יש הצלחה בטיפול בטחורים, אבל היא עלולה לגרום לאובדן השליטה על הסוגרים.

טיפול בטחורים באמצעות קשירה

טיפול בקשירה הוא טיפול נפוץ ופשוט יחסית המבוצע על ידי קשירת גומיה בבסיס הטחור. מטרתו לגרום להפסקת זרימת הדם ולניוון הטחור. הטחורים הופכים לרקמה מתה, נמקים ונושרים מעצמם בתוך שבוע עד שבועיים.

צילוק של הטחורים

הזרקת חומר לבסיס של כל טחור הגורם להצטלקותו (סקלרותרפיה). זהו טיפול היעיל בשלבים מוקדמים של הופעת הטחורים.

צריבת טחורים בלייזר

צריבת הטחורים (פוטוקואגולציה) מבוצעת באמצעות בלייזר או בקרינה אינפרה אדומה. מטרתה חימום הטחורים וחיסולם.

הקפאת טחורים בגז

בשיטה זו משתמשים בקור ולא בחום, אבל המטרה זהה – להקפיא את הטחור ולחסל אותו.

משחה טבעית לטיפול בתסמיני טחורים ופיסורה

משחה אורגנית לטיפול טבעי בטחורים. יעילה בהקלה על צריבה, גירוד וכאבים. מסייעת בעצירת דימומים באזור. מסייעת בכיווץ ואלסטיות כלי דם. מסייעת בהחזרת הטחורים למקום. לשימוש במקרים של טחורים ופיסורה. מאה אחוז רכיבים טבעיים!

הפיצו את האהבה