תרופות טבעיות להתקרחות

אם אתם מעוניינים לשמור על שיער ראש שופע ובריא ישנם חומרים טבעיים רבים שיכולים לתרום לבריאות השיער ומהווים חלופות למוצרים כימיים ולתרופות שונות.

תרופות טבעיות להתקרחות
תרופות טבעיות להתקרחות

משחת שמן זית ודבש

שמן זית הוא מזון פלאי שיכול לטפל במגוון בעיות עור, בין היתר בעור הקרקפת. ניתן להכין משחה לבריאות השיער עם המרכיבים הבאים: שמן זית, קינמון ודבש. ערבבו חצי כפית קינמון עם דבש ושמן זית עד להשגת מרקם משחתי. את התערובת מורחים על הקרקפת ומשאירים לפחות שעה לפני חפיפה במים פושרים בלבד. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

יוגורט טבעי

ניתן למרוח את היוגורט ישירות על הקרקפת ולהשאירו למשך שעה. טיפול זה אמור לתרום לבריאות הקרקפת וזקיקי השיער. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

משחת חלב קוקוס

מגרדים אגוז קוקוס טרי ומערבבים את הגרידה בבלנדר עד ליצירת משחה. ניתן ליישם את המשחה ישירות או לסחוט אותה באמצעות חיתול נקי לקבלת חלב קוקוס. מורחים את הנוזל על הקרקפת וממתינים כשעה. שוטפים עם מים פושרים בלבד. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

ג'ל אלוורה

אלוורה הוא צמח הידוע כבעל סגולות רבות ויכולות ריפוי של בעיות עור שונות. מומלץ לשימוש בעיקר כאשר חשים גירוי בקרקפת. כיצד מיישמים: חוצים עלי אלוורה לשניים, סוחטים את את הנוזלים ומורחים אותם ישירות על עור הקרקפת. ממתינים שלוש שעות. שוטפים עם מים פושרים בלבד. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

מיץ בצל ודבש

מסיכת בצל ודבש מזינה את השיער ומנקה את הקרקפת מבקטריות. כיצד מכינים את המסיכה: חוצים בצל בינוני לשניים, סוחטים אותו ומורחים ישירות את הנוזלים ישירות על הקרקפת. על גבי מיץ הבצל מורחים דבש טבעי. משאירים את המסיכה למשך רבע שעה ולאחר מכן שוטפים היטב עם מים פושרים. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

משחת זרעי לימון

מייבשים זרעי לימון מלימון סטנדרטי. לאחר מכן טוחנים אותם עד שהם הופכים אבקתיים ומוסיפים מים ליצירת משחה. את המשחה מורחים על עור הקרקפת וממתינים רבע שעה ולאחר מכן שוטפים היטב עם מים פושרים. יש לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

הפיצו את האהבה